خراسان زادگاه و خاستگاه شعر پارسي ست . اين جمله چنان بديهي ست كه در اثبات آن اقامه ي دليل به حشو می ماند . رودكي،فردوسي،عطار،ناصرخسرو،سنايي،خيام،مولانا،انوري،جامي و...ازاين سرزمين برخاسته و در كالبد شعر اين آب و خاك شور وشعور ريخته اند.

امروز نيز فرزندان خراسان همچنان در اقاليم انديشه و احساس تركتازي مي كننداگر چه حجب و حياي دروني و خصائل ذاتي و كناره گرفتن از قال و مقال هاي روزگار مانعي در عرضه ي نيكوي شعر جوان خراسان بوده است.

اين موضوع باعث شده تا نو آمدگاني نيز در اين بازار پر سودا دعوي راهبري و نجات بخشي شعر خراسان كنندكه البته جوابي خوش تر از سكوت و نيشخند بر اين بازار گرمی ها نمي توان يافت.

"شعر جوان خراسان"فرصتي است تا در فضاي مجازي براي عرضه ی بهتر و پالوده تر تلاش هاي پراكنده اما ارجمند شاعران جوان اين استان ،چه آناني كه امروز همچنان در خراسان مانده اند و چه آنان كه باري به هر دليل ساكن آب و خاكي ديگرند.

اين وبلاگ كه هر دو هفته يكبار به روز خواهد شد به بازتابي شعر،نقد،نظر و خبر هاي ادبي و تازه هاي نشر شاعران جواني مي پردازد كه زاد بوم آنان خراسان امروز(رضوي،جنوبي و شمالي )است.

تازه ترين سروده ها و نوشته هاي خود را به پست الكترونيك: a.shafai@gmail.com   يا   alireza_badia@yahoo.com  ارسال نماييد .

 

‹‹شاعران خراسان در كنگره چهاردهم ››

چهاردهمين كنگره ی سراسري شعر دفاع مقدس كه از 27تا29دي ماه در كرمانشاه و قيصر شيرين برگزار شد شاهد حضور جمعي از شاعران خراساني بود.

در اين كنگره دكتر محمود اكرامي فر،دكتر هادي منوري،دكتر علي طلوعي،دكتر حسين ابراهيمي،آرش شفاعي،علي محمد مودب،محمد سعيد شاد،جواد گنجعلي،عليرضا بديع، سعيد ايماني،رضا فلاح بجنوردي،زهرا معتمدي و الهام صالحيان با حضور و شعر خواني خود جلوه هايي از حركت پوياي شعر خراسان را ارائه كردند.

در اين كنگره كه با اجراي قابل توجه آقاي اكرامي همراه بود،جايزه ي قيصر امن پور به علي محمد مودب شاعر جوان خراساني مقيم تهران اهدا شد.

/ 20 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسين ابراهيمي

ياعلي مدد

نازنین

می بينم که اين خراسانيا روز به روز اکتيوتر می شن!! ايول بابا!! البته می دونم که اينا همش زير سر آقای شفاعيه (شفاعی از نوع آرش!!)

نازنین

ببخشید منظورم آقای شفاعی و آقای بدیع بود!! ;)

مهدی هوازاده

سلام....خراسان سرزمين حداقل ده تا از دوستان صميمی من است......موفق باشيد همه تان.....يا علی!

آب و کاشی

سلام آقای شفاعی عزیز تمام لینکهایتان هم که آرش شفاعی است. موفق باشید. و در اولین فرصت لینکتان را قرار خواهم داد.

hamzeh

سلام دوست خوبم//به من هم سری اگر بزنی خوشحال می شوم... با چند تا کارسپيد در خدمتم/ممنون

mjid charbaghi

سلام کار قشنگی است اميد دارم که بهتر از اين هم ببينمتان هميشگی باشيد

خراسان تبار

سلام بزرگواران . دست يکايک تان را به گرمی می فشارم . از اين پس می توانيد شعر جوان خراسان را و آن چه را که در خور خراسان است اين جا بيابيد ... به همکاری شما نيازمنديم ... در ضمن اگر اهل خراسان هستيد و لينک تان از قلم افتاده ست بفرماييد تا در اسرع وقت ... يا عشق !

سوسن

سلام من که نمیخواستم لینک بگیرم لینک ندم یادم رفته بود ولی حالا لینک دادم