يکی از کارهايی که به نظر می رسد برای معرفی فعاليتهای پراکنده شاعران جوان خراسان می توان به آن پرداخت معرفی جلسات نشستها و انجمنهای ادبی سطح استان و نيز معرفی کتابهای منتشر شده توسط دوستان شاعراست.

کتابهای چاپ جديد در اولويت هستند ولی می شود به کتابهای چاپ گذشته هم نظر افکند وحتی اگر بعضی از دوستان حرمت نقد را رعايت کنند به آنها با نگاهی انتقادی مطلب نوشت.

از بين دوستانی  که در همين وبلاگ لينک دارند آقايان شفاعی بديع گنجعلی سپاهی خورشاهيان و خانم زنده دل مجموعه منتشر کرده اند (در مورد ساير دوستان بنده اطلاعی ندارم) و بسياری ديگر از دوستان هم کتاب چاپ کرده اند(از جمله اخيراْ مجموعه ای از آقای ايمانی و آقای مودب چاپ شده ) که همه ی آنها  قابل نقد و بررسی و معرفی هستند.

به هر حال اميدوارم دوستان در اين زمينه هم فعال شوند.

/ 26 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام ديداريان

با سلام من لينک شما را در وبلاگم گذاشتم شما هم لطف کنيد لينک من رو وارد وبلاگتون کنيد با تشکر با غزلی بروزم

بلم رانان

شماره ی جديد مجله ی ادبی بلم با آثاری از شاعران و نويسنده گان جوان و بزرگان ادبي منتشر شد. جهت مطالعه، همکاری و تهیه ی بلم به ما سری بزنید.

آبان صابری

. . . قلبم امروز ، مثل ِ دَر ِ جلویی خانه برای اولین بار در این چند ماه ، باز است . سلام عزیز با دو کار از علی عربی و خودم . مینی مالیسم در ادبیات و coldplay به روزیم .

امير سنجری

همسفر عزيز سلام با فراخوان ششمين جشنواره سراسری شعر انتظار به روزم و منتظر قدم سبز شما اگر ممکن است به دوستانتان اطلاع دهيد و ما را شرمنده کنيد يا عشق و به اميد ديدار شما

محمد روحاني (نجوا کاشانی)

سلام بر همه ی شاعران خراسان ، در بار گاه عشق شما بار یافتم دل را درین بهشت گرفتار یافتم با این که چهره های مجازی ندیدنیست شادم ازین که فرصت دیدار یافتم

فرشيد جوانبخش

سلام دوست من با شعری از حامدشکوری به روز شده ایم و منتظر شما هستیم // یا آدم صفی الله

حسين قلی

نقد و بررسی غزل پست مدرن یا هیاهو برای هیچ سر بزنید .... پشیمون نمیشین وجالب تر از آن مقاله ای است که از آن به عنوان مانیفست غزل پست مدرن یاد میکند. صد البته که بزرگان ادبیات ایران از وجود چنین شخص و چنین ادعایی اطلاعی ندارند و همان عنوان به قدری مضحک می نماید که کسی انگیزه ای برای خواندن واحیانن نقد آن نداشته باشد.(چه اینکه حسین قلی نیز به خاطر برخوردهای زننده مهدی موسوی و مواجه شدن با ادعاهای مسخره اش به نقد مقاله اش روی آورده) اینکه در بسیاری از ترجمه ها و متونی که به زبان فارسی در مورد پست مدرنیته نگاشته شده حق مطلب ادا نشده وبحث به صورت گنگ ومبهم رها میشود بماند(تنها چند منبع معتبر معدود به زبان فارسی وجود دارد وباقی...) اما کاش لااقل آقای موسوی ما همان متونی را که به عنوان رفرنسها در پی نوشتهای مقاله اش آورده را به دقت خوانده بود روزی یکی از دوستانم می خواست به

جواد پرتوه

وبلاگ شاعران شهرستان رشتخوار هم راه افتاده حتما سر بزنيد و نظر بدبد-جواد پرتوه مسئول انجمن شعر شهرستان رشتخوار